Make your own free website on Tripod.com
Пласт Рочестер
Історія

Головна Сторінка

Історія
Станична Старшина
Календар
УПН
УПЮ
Виховники
Фотографії
Лінки

Тут з'являється наша історія...

У вересні 1949 року в Рочестері засновано Організація Української Молоді "Пласт" - основниками були пл. Сен. Михайла Лялька, пл. Сен. Володимир Приймак, пл. Сен. Анастазія Смеречинська і пл. Сен. Іван Крамарчук. Спочатку були два гуртки; чоловічий та жіночий. Вони скоро зросли у два пластові кощі і так дня 7го листопада 1949 оформувалася наша станиця.
 
Першим станичним був пл. Сен. Михайло Лялька, кошовою пл. Сен. Анастазія Смеречинська, а першим кошовим був пл. Сен. Іван Крамарчук.
 
І так, в 1950 році відбувалася перша пластова Ялинка, перша Свято Весни в травні 1950 року, перша зустріч з пластунами з сусіднього Бофала та Начальним Пластуном Севирином Левицьким (Сірим Левом) на Ніягарських водопадах. В 1951 році завдяки Начальному Пластунові на Бофалівським пластунам придбано площу під літні табори "Новий Сокіл".
 
9го вересня 1954 створено 19і та 12і курені імені Андрія Шептицького і Ганни Барвінки, які за поза 50 років їхні існування виховали багато пластової молоді що брали участь у курінних змагань, святах весни, таборували і здобували знання, щоби стати новацьким братчиками і сестричками, і юнацькими виховниками а також активними членами української громади Рочестеру.
 
Пластова станиця в Рочестері значно менша як на початах приїзду українців до Америки після Другої Світової Війни - вона могла б поповнитися і згуртувати українську молодь нашої громади. Однакове що до цього потрібне доложити багато праці особливо свідомих родичів та пластунів які виховались в нашій Пластової Станиці.